SENİN DE BİR TUŞUN OLSUN KAMPANYASI

Devlet sanatçısı İdil Biret, “Senin De Bir Tuşun Olsun” kampanyasıyla Bursa'ya kazandırılan "Steinway & Sons" marka piyano ile unutulmaz bir gece yaşattı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ve Bursa Filarmoni Derneği'nin öncülüğünde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) düzenlenen konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Konser öncesinde konuşma yapan Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Ömer Kızıl, geçen sene orkestraya yeni bir piyano kazandırmak için kampanya başlattıklarını ve dünyaca ünlü sanatçı İdil Biret'in ve Bursalıların destekleriyle de Steinway & Sons marka piyanoyu kente getirdiklerini söyledi. Piyanonun 270 bin TL değerinde olduğunu kaydeden Kızıl, bundan sonra konserlerde bu prestijli piyanonun kullanılacağını ifade etti. Ayrıca Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu sezon tüm konserlerini, Bursalı dinleyicilere ve ülkemize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Bursa’ya yaraşır, uluslararası akustik standartlarda, çağdaş ve modern bir kültür-sanat kompleksinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği Merinos AKKM'de gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını açıklayan Kızıl, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye ve Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala'ya da teşekkür etti.

Dinleyicilerin alkışları eşliğinde sahneye çıkan dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Bursa Filarmoni Derneği'nin "Senin De Bir Tuşun Olsun" kampanyasıyla orkestraya kazandırdığı Steinway & Sons marka piyano ile usta parmaklardan dökülen notalar ile dinleyenlere müzik keyfi yaşattı. Devlet Sanatçısı İdil Biret, orkestra eşliğinde Beethoven'ın 5. Piyano Konçertosu'nu yorumladı. Konserin ilk bölümünün sonunda Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Ömer Kızıl, sanatçıya desteklerinden ve konserden ötürü çiçek takdim etti. Konserin ikinci bölümünde ise orkestra, Şef Ender Sakpınar'ın yorumuyla Beethoven'ın 7. senfonisini seslendirdi.